Finał Pucharu IV Ścianek we wspinaczce sportowej

KategoriaAktualności
Dodałjczech

Finał Pucharu IV Ścianek we wspinaczce sportowej

Dnia 13 maja 2006 roku na obiekcie GOS w Pawłowicach odbyła się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu IV Ścianek.


P. Łastawiecki w finale chłopców 13-14 lat

Impreza ta jest owocem współpracy czterech ośrodków: Brzeszcz, Bielsko Biała, Jastrzębie Zdrój i Pawłowic, gdzie mali wspinacze pod okiem swych instruktorów uczyli się „sztuki prowadzenia”. Ważne jest również to że ciężar finansowy i organizacyjny został w całości pokryty właśnie przez te ośrodki, a frekwencja na zawodach (ponad 200 dzieci) świadczy, że formuła zawodów była bardzo dobra.


Jacek Czech w finale chłopców 13-14 lat

W trakcie kolejnych turniejów wyłoniła się w każdej kategorii wiekowej zdecydowana czołówka, która walczyła między sobą prym w swojej kategorii. Byli to na ogół zawodnicy już dobrze znani z innych imprez którzy od lat cierpliwie zdobywają kolejne „szczeble wtajemniczenia”.


M. Urzędnik w finale dziewcząt do 12 lat

I tak w Pawłowicach kolejne miejsca zdobyli:

Dziewczyny, kategoria do 12 lat:

  1. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie Zdrój)
  2. Mielczarek Melania (Wrocław)
  3. Zięmba Aleksandra (Wrocław)

Chłopcy, kategoria do 12 lat:

  1. Niemiec Igor (ESCALADA Kraków)
  2. Lipok Łukasz (W SKALE Gierałtowice)
  3. Schab Piotr (ESCALADA Kraków)


Chłopcy, kategoria do 12 lat

Dziewczyny, kategoria 13-14 lat:

  1. Lilla Anna (KW Jastrzębie)
  2. Dudło Aleksandra (W SKALE Gierałtowice)
  3. Kraszewska Aneta (Wodzisław Śląski)


Dziewczyny, kategoria 13-14 lat

Chłopcy, kategoria 13-14 lat:

  1. Jacek Czech (W SKALE Gierałtowice)
  2. Jakubowski Szymon (Brzeszcze)
  3. Mazur Kamil (KW Jastrzębie Zdrój)


Chłopcy, kategoria 13-14 lat

Dziewczyny, kategoria 15-16 lat:

  1. Budzianowska Patrycja (Wrocław)
  2. Piesiak Wioletta (KW Jastrzębie)

Chłopcy, kategoria 15-16 lat:

  1. Kulas Adam (Strzegom)
  2. Czarnecki Piotr (Bielsko-Biała)
  3. Niedzielski Kamil (KW Jastrzębie)

Oganizatorami oraz sponsorami zawodów w Pawłowicach byli:

  • Szkoła wspinaczkowa Jacka Czecha „W Skale”
  • GOS Pawłowice
  • Climbon
  • Lanex
  • HiMountain

W imieniu swoim i zawodników bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do bardzo dobrego przygotowania dzieci i kolejnych zawodów.

Ze wspinaczkowym pozdrowieniem

Jacek Czech (W Skale)

Klasyfikacja Generalna Pucharu IV Ścianek

Dziewczyny, kategoria do 12 lat:

  1. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębi Zdrój) – 380pkt
  2. Szymańska Małgorzata (Brzeszcze) – 245pkt
  3. Szymańska Maria (Brzeszcze) 190pkt

Dziewczyny, kategoria 13-14 lat:

  1. Lilla Anna (KW Jastrzębie) – 400pkt
  2. Dudło Aleksandra (W SKALE Gierałtowice) – 241pkt
  3. Niemiec Iga (Korona Kraków) – 240pkt

Chłopcy, kategoria 13-14 lat:

  1. Jakubowski Szymon (Brzeszcze) – 360pkt
  2. Mazur Kamil (KW Jastrzębie Zdrój) – 310 pkt
  3. Jacek Czech (W SKALE Gierałtowice) – 275 pkt

Dziewczyny, kategoria 15-16 lat:

  1. Budzianowska Patrycja (Wrocław) – 400pkt
  2. Śliwinska Joanna (Katowice) – 135pkt
  3. Kozakiewicz Barbara – 127pkt

Chłopcy, kategoria 15-16 lat:

  1. Kulas Adam (Strzegom) – 380pkt
  2. Czarniecki Piotr (Bielsko-Biała) – 307pkt
  3. Niedzielski Kamil (KW Jastrzębie) – 221pkt

Comments

comments