Juniorskie Mistrzostwa Śląska 2005

KategoriaAktualności
Dodałjczech

25 listopada 2005

Juniorskie Mistrzostwa Śląska 2005

Dnia 19 listopada 2005 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Gierałtowicach, odbyły się Juniorskie Mistrzostwa Śląska 2005.

Ponad 90-ciu uczniów ze szkół – podstawowych i gimnazjum, rywalizowało we wspinaczce sportowej w konkurencjach na trudność i na czas.


Licznie zgromadzona publiczność…

Zawodnicy zjechali z różnych części Polski: Gierałtowic, Jastrzębia Zdroju, Pawłowic, Ornontowic, Katowic, Piekar, Chorzowa, Rybnika, Bielsko-Białej, Międzybrodzia Bialskiego, Brzeszcza, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Tomaszowa Mazowieckiego, Krakowa, Wrocławia, Strzegomia, Tychów, Rudy Śląskiej.


…ostra walka…

W zaciętej walce, często do łez, młodym wspinaczom dopingowali licznie zgromadzeni kibice, w tym: rodzice, trenerzy, koledzy, Dyrekcja Szkoły i Wójt Gminy Gierałtowice.

…i radość zwycięzców

Drużyna gospodarzy: od lewej Łukasz Lipok, Jacek Czech, Elżbieta Czech, Karol Porwoł, Angelika Więcko.

W kategorii na trudność: 1: Jacek Czech, 2 – Piotr Schab, 3 – Łukasz Lipok.

W kategorii na czas: 1 – Maria Szymańska, 2 – Patrycja Gawlas, 3 – Elżbieta Czech.

W kategorii szkół podstawowych-dziewczęta: Patrycja Gawlas z KW Jastrzębie i Małgorzata Szymańska z Brzeszcz w konkurencji na trudność wykazały się niezwykle wyrównanym poziomem, co w rezultacie mimo super finału zaowocowało tą samą pierwszą lokatą.

Czasówka należało z kolei do siostry Małgosi, Marii Szymańskiej z Brzeszcz. Z kolei wśród chłopców tej kategorii wiekowej prym wiedli dwaj zawodnicy z UKS „W Skale” Gierałtowice. Łukasz Lipok zajął I miejsce w czasówce przedJackiem Czechem i Igorem Niemcem z „Escalady” Kraków.

Natomiast na trudność w super finale młodszych chłopców rozgrywanym na drodze finałowej gimnazjalistów – Jacek Czech, zdystansował kolegów i pewnie wygrał tę kategorię zostając ponad to najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii szkół podstawowych.

W najmniej licznej bo tylko siedemnastoosobowej kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych wyróżniły się zajmując I miejsca w czasówce Olga Niemiec z Reni-Sport Kraków, a w zawodach na trudność Patrycja Budzanowska z KWS „Granit” Wrocław.

Dużym talentem wśród chłopców starszych okazał się Maciej Dobrzański z Reni-Sport Kraków, który wygrał pewnie czasówkę oraz podzielił się po super finale I miejscem na trudność z Szymonem Jakubowskim z Brzeszcz.

Dzięki dobrej tego dnia formie również Maciej Dobrzański z Reni-Sport Kraków został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Śląska 2005 w kategorii szkół gimnazjalnych.

Głównym organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa z Gierałtowic.

Przy organizacji mistrzostw pomagały również:

  • Urząd Gminy Gierałtowice
  • Polski Związek Alpinizmu

Oraz firmy:

  • Milo-Sport
  • LHOTSE
  • Uni-Sport-Mammut
  • Climbing Technology
  • Lanex
  • 8a.pl
  • Szkoła Wspinaczkowa „W Skale”.

Autorem dróg był Jacek Czech a sędziami Sławomir Grzegorzyca i Artur Jasiulek.

Wszystkim współtwórcom zawodów oraz zawodnikom w imieniu gospodarzy serdecznie dziękujemy.

Ze wspinaczkowym pozdrowieniem

Jacek Czech

Dziewczyny – szkoła podstawowa (na trudność):

1. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
1. Szymańska Małgorzata (Brzeszcze)
3. Więcko Angelika („W Skale”, Gierałtowice)

Chłopcy – szkoła podstawowa (na trudność):

  1. Czech Jacek („W Skale”, Gierałtowice)
  2. Schab Piotr ( „Eskalada”, Kraków)
  3. Lipok Łukasz („W Skale”, Gierałtowice)

Dziewczyny – szkoła podstawowa (na czas):

  1. Szymańska Maria (Brzeszcze)
  2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
  3. Czech Elżbieta („W Skale”. Gierałtowice)

Chłopcy – szkoła podstawowa (na czas):

  1. Lipok Łukasz („W Skale”, Gierałtowice)
  2. Czech Jacek ( „W Skale”, Gierałtowice)
  3. Niemiec Igor („Eskalada”, Kraków)

Dziewczyny – gimnazjum (na trudność):

  1. Budzanowska Patrycja (KWS „Granit”, Wrocław)
  2. Lilla Anna (KW Jastrzębie)
  3. Niemiec Olga („Reni Sport”, Kraków)

Chłopcy – gimnazjum (na trudność):

  1. Dobrzański Maciej („Reni Sport”, Kraków)
    Jakubowski Szymon (Brzeszcze)
  2. Kulas Adam DKW Strzegom

Dziewczyny – gimnazjum (na czas):

  1. Niemiec Olga („Reni Sport”, Kraków)
  2. Tunkel Julia Colico (Koliba, Chorzów)
  3. Niemiec Iga („Escalada”, Kraków)

Chłopcy – gimnazjum (na czas):

  1. Dobrzański Maciej („Reni Sport”, Kraków)
  2. Kulas Adam (DKW Strzegom)
  3. Ferenc Kamil („Escalada”, Kraków)

Comments

comments