Szkolenia w sezonie letnim 2014r.

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

ZADZWOŃ- 602749730 w celu umówienia szczegółów. Istnieje mozliwość indywidualnych terminów szkoleń -ZADZWOŃ

Termin Rodzaj Wolnych miejsc Miejsce kursu Cena
04-04
06-04
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura – weekendowy, 2×3 dni 800 zł Zgłoś się!
12-04
17-04
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
01-05
06-05
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
06-05
11-05
Kurs skałkowy 4 JURA – RZĘDKOWICE 800 zł Zgłoś się!
13-05
18-05
Kurs skałkowy 4 JURA – RZĘDKOWICE lub Sokoliki 800 zł Zgłoś się!
17-05
22-05
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
20-05
25-05
Kurs skałkowy 4 JURA – RZĘDKOWICE lub sokoliki 800 zł Zgłoś się!
27-05
01-06
Kurs skałkowy 4 RZĘDKOWICE – JURA 800 zł Zgłoś się!
03-06
08-06
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
10-06
15-06
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
12-06
22-06
Kurs taternicki 3 TATRY 2500 zł Zgłoś się!
28-06
03-07
Kurs skalkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
06-07
16-07
Kurs taternicki 3 TATRY 2500 zł Zgłoś się!
07-07
12-07
Kurs skałkowy 4 RZĘDKOWICE – JURA 800 zł Zgłoś się!
07-07
13-07
Dodatkowe informacje o kursie w tej szkole. Obóz wspinaczkowy 10 Rzędkowice – Jura – obóz młodzieżowy 1250 zł Zgłoś się!

14-07
19-07
Kurs skałkowy 4 JURA – RZĘDKOWICE 800 zł Zgłoś się!
21-07
26-07
Kurs skałkowy 4 JURA – RZĘDKOWICE 800 zł Zgłoś się!
28-07
02-08
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!
04-08
09-08
Kurs skałkowy 4 RZĘDKOWICE JURA 800 zł Zgłoś się!
11-08
16-08
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura Krakowsko-Częstochowska 800 zł Zgłoś się!
18-08
23-08
Kurs skałkowy 4 Rzędkowice – Jura 800 zł Zgłoś się!

Polscy himalaiści dol. Kieżmarskiej

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

mar. 25 Aktualności

W dniach 7-16 marca 2014 r. w Tatrach słowackich w dolinie Kieżmarskiej odbyło się zgrupowanie szkoleniowo-unifikacyjne Polskiego Związku Alpinizmu  dla  uczestników  programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera. W trakcie tego obozu kierowanego przez Jerzego Natkańskiego  nasi  himalaiści mieli okazje uczestniczyć w szeregu wykładów, ćwiczeń oraz wspinaczek koordynowanych przez instruktorów PZA  Jacka Czecha (KW Katowice, „W SKALE”) i Jana Kuczerę (KW Katowice, „HardRock”) oraz lekarza Pawła Podsiadło.

piekno tatrzanskiej nocy

Zajęć było bardzo dużo; dzień wielokrotnie zaczynał się pobudką o 4.15 i wyjściem na wspinanie, a kończył wykładami prowadzonymi do 21.00. Zaowocowało to wieloma ciekawymi i szybkimi przejściami w dobrym stylu długich dróg otoczenia Chaty przy Zielonym Stawie.

hakowka w Zielonym Okapie

Udało się też wytyczyć   nowy   wariant do drogi Krośkiewicz-Wolf, czy na przykład 6 osobą  przehaczyć  Zielony Okap.  Poza   doskonaleniem technicznych  i taktycznych aspektów wspinaczki  ćwiczono  także autoratownictwo i ratownictwo górskie, unifikowano  procedury wspinaczkowe oraz dyskutowano nad przyszłością programu  PHZ, który już niebawem ma zmienić swój statut na Polski Himalaizm Sportowy (taki  kierunek programu widzi jego obecny szef Janusz Majer).

Nowy wariant do Chep

W trakcie obozu uczestnicy mieli okazje obserwować także innych wspinaczy, bo w tym czasie z gościny w Bryncalowej Chacie korzystali również członkowie JAMES-u, KW Kraków, KW Trójmiasto czy KW Katowice.

prawie w komplecie

O potrzebie organizacji takiego obozu wiedzieliśmy już na samym początku tworzenia się programu PHZ i wraz z Arturem Hajzerem  wielokrotnie o nim dyskutowaliśmy – I unifikacja w ocenie organizatorów oraz uczestników była bardzo owocna – termin i miejsce przyszłorocznej zostały już ustalone, więc  do zobaczenia za rok. Obóz odbył  się  między innymi dzięki  wsparciu:

  • Fundacji im. Jerzego Kukuczki w ramach Fundacji im. Andrzeja Zawady
  • Polskiemu  Związkowi  Alpinizmu

Z taternickim pozdrowieniem,
Jacek Czech

W zał. kilka fotek oraz wykaz przejść uczestników zgrupowania

9. 03. – wspinaczka

  • Czech J. Gawrysiak J. Grudień M. –  próg Dol. Jastrzębiej „lodospady” 3X40m. lód do 80%, 3h
  • Kuczera J. Żebracki J. Tekieli K. – KIEŻMARSKA KOPA „ATLANTYDA” 700 m. VI, 9h
  • Bielecka A. Bielejec G. Tomala P. – CZARNY SZCZYT „LIMDNER-SZAFFKA” 200m. III, 3h

11.03. – wspinaczka

  • Bielecka A. Grudzień M. – CZARNY SZCZYT „DEPRESJA STANISŁAWSKIEGO” 200m. IV, 4h
  • Tomala P. Bielejec G. – DURNY SZCZYT „PRAWA DEPRESJA” 500m. IV, 10h. wycof zjazdami 100m. od szczytu
  • Czech J. Kuczera J. – MAŁY KIEŻMARSKI SZCZYT „PIĄTEK 13” 1000 m. A1,V+, ODHACZENIE NA VI+   I NOWY WARIANT PROSTUJĄCY „ WTOREK 11” 200m. M VI+, OS, -CAŁOŚĆ DO SZCZYTU 13,5h

13.03. – wspinaczka

  • Kacper Tekieli – MAŁY KIEŻMARSKI SZCZYT , „FILAR GROSZA” 950m. III, 2h

14.03. – wspinaczka

  • Czech J. Chmielarski M. Natkański J. Kaczkan M. Botor J. – DOLNY KIEŻMARSKI STRAŻNIK  „POLIACI” V, „KONCERT NA AEKONAL” IV+, 200m. 4h
  • Kuczera J. Bielecka A. Grobel M. Grudzień M. Tomala P. – MAŁY KIEŻMARSKI SZCZYT , „FILAR GROSZA” 950m. III, 4,5h.
  • Bielecki A. Gawrysiak J. – DOLNY KIEŻMARSKI STRAŻNIK „ REBEL” 200m. VI, M5, 4,5h
  • Podsiadło P. Fronia R. – MAŁY KIEŻMARSKI SZCZYT „ZŁOTA NITKA” wycof po  1 wyciągu

15.03. – wspinaczka i wykłady

  • Bielecka A. Czech J. Grobel M. – BOĆEKOVA WEŻA ”HRANA WEBEROVKY”500m. V-, 8h
  • Bielecki A. Kuczera J. GAWRYSIAK J. GÓRNY KIEŻMARSKI STRAŻNIK „VSPOMENKA”200m. M6, 4,5h
  • Kaczkan M. Natkański J. – CZARNY SZCZYT „DEPRESJA STANISŁAWSKIEGO” 200m. IV, 4h
  • Dzik A. Dronia R. Rojek T. – DOLNY KIEŻMARSKI STRAŻNIK „KOMBINACJA”  300m. IV, 4h

Podziel się:

II eliminacja T4Ś W SKALE Bunkier -Ruda Śląska 1.III.2014.

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

Po zawodach inauguracyjnych na ściance w Brzeszczach w sobotę 1 marca 2014 roku   w Rudzie Śląskiej – Wirku, przy ul. Obrońców Westerplatte 11 e, Szkoła Wspinaczkowa Haliny i Jacka Czech zorganizowała II eliminację

W czasie kilkugodzinnej rywalizacji wspinacze w zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania 8 problemów boulderowych (+ dwa dogrywkowe) lub 6 dróg wspinaczkowych na wędkę (+ jedna droga dogrywkowa). Byli oni podzieleni na grupy chłopców i dziewcząt  oraz  IV kategorie wiekowe. Rywalizowało ponad stu zawodników z Górnego Śląska oraz  z Wrocławia, Nowego Sącza, Łodzi, Brzeszcz, Kalisza, Warszawy, Torunia, Bielska-Białej, Krakowa, Tarnowa, Sosnowca, Jaworzna, Konina   i tradycyjnie już zawodnicy z Czech (HKG Orlova, Karvina).

Dla niewtajemniczonych zdradzam że T4Ś to  NAJWIĘKSZA niezależna impreza wspinaczkowa dla dzieci i młodzieży w Polsce, która za rok obchodzić będzie swe X urodziny. Jak widać po nazwiskach uczestników z lat ubiegłych są oni często pogromcami „światowych extremów wspinaczkowych” czego i obecnym startującym w imieniu organizatorów (czyli trenerów i środowisk Szymańskich z Brzeszcz, Kłopotków z KW Jastrzębie-Zdrój,  Wykrętów z PRIMA ROCA Bielsko-Biała i Czechów W SKALE Ruda-Śląska) życzymy.

Trzeba także pamiętać, że takie zawody dla tak wielkiej liczby zawodników którzy wspinają się na wielu drogach a trwa to „tylko  cztery godziny” to niesamowity wkład wielu pomocników no i oczywiście RODZICÓW – bez których ta karuzela by się nie kręciła.

Kolejna  III eliminacja 30 marca w Bielsku-Białej – ZAPRASZAMY !!!

W imieniu ekipy „Bunkier W Skale” jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów, rodzicom, opiekunom oraz firmom:

– HiMOUNTAIN

– MAMMUT

– TENDON – Hurtownia „Fatra”

– Szkoła Wspinaczkowa Haliny i Jacka Czech „W SKALE”

– LHOTSE

– MILO

Więcej info. o obiekcie na;

www.facebook.com/pages/W-SKALE-Bunkier-ścianka-wspinaczkowa/716042621748564?ref=profile

DZIEWCZĘTA; I-II KLASA i młodsi

  1. MARTYNA SZYMAŃSKA  – BRZESZCZE
  2. JADWIGA TYRNA  -PRIMAROCA, BIELSKO-BIAŁA
  3. MAJA KIERZKOWSKA –ŻYJ AKTYWNIE, GLIWICE
  4. MAGDALENA BRZESKA –KW NOWY SĄCZ
  5. MILENA CIECHANOWSKA –GTW GLIWICE
  6. MARIANNA JANASZOVA –HKG ORLOVA
  7. INGA GMITER –TRANSFORMATOR KATOWICE
  8. BIANKA BARABAŚ  –  ZERWA WROCŁAW
  9. HANIA CEGŁA –TRANSFORMATOR
  10. AMELIA DURKIEWICZ –AKG ŁÓDZ
  11. ZUZANNA DURKIEWICZ –AKG ŁÓDZ
  12. NATALIA WÓJS –KW NOWY SĄCZ
  13. MAŁGOSIA JASIŃSKA –STREFA WSPINANIA

CHŁOPCY; I-II KLASA i młodsi

1. ADAM ADAMOWSKI –HKG ORLOVA

2. BŁAŻEJ KOSMALSKI –AKG ŁÓDZ

3. BARTOSZ KRZYSZTOŃ –MOUNTAIN MONSTERS KONIN

4. MATEUSZ FELIKS –POZIOM 450 SOSNOWIEC

5. MACIEJ KLEJMAN –UKA WARSZAWA

6. ROCH KOPEĆ –STREFA WSPINANIA KRAKÓW

7. KOSMA KRZYSTYNIAK

8. ANDRZEJ SOLISZ –RUDA ŚLĄSKA

9. DAWID FELIKS –POZIOM 450 SOSNOWIEC

10. KAJETAN KRZYSTYNIAK

11. TOMASZ BUJNIAK –K2 JAWORZNO

12. HUGO TYRNA –PRIMA ROCA B.-BIAŁA

DZIEWCZĘTA; III-IV KLASA

  1. MARTA KLIMASZEWSKA –ROCODROMO TORUŃ
  2. BIANKA JANECKA –WITCHHOLDS
  3. MAJA MAKUCH –PRIMAROCA, B.-BIAŁA
  4. OLGA TYRNA –PRIMAROCA B.-BIAŁA
  5. DOROTA CZECH –W SKALE BUNKIER, RUDA ŚLĄSKA
  6. DOMINIKA BRZESKA –KW NOWY SĄCZ
  7. NADIA PŁASZCZYK –TRANSFORMATOR
  8. MARTYNA GĘBALA –PRIMAROCA B.-BIAŁA
  9. MARTYNA CIECHANOWSKA –GTW GLIWICE
  10. DOMINIKA MAJSZCZYK – WARSZAWA
  11. ZUZIA MIENTUS –SKARPA BYTOM
  12. LIDKA STĘPCZAK –ZERWA WROCŁAW
  13. JULIA KRZYŻAŃSKA – MOUNTAIN MONSTERS KONIN
  14. GOS ALICJA –K2 JAWORZNO
  15. MAJA KUBALA – MOUNTAIN MONSTERS KONIN
  16. ŻOK NATALIA –K2 JAWORZNO

CHŁOPCY ; III-IV KLASA

  1. BARTEK WINIAREK –UKA WARSZAWA
  2. JAN GURBA –KW NOWY SĄCZ
  3. KONSTANTY SOBAŃSKI –KW WARSZAWA
  4. KUBA WACHAŁOWICZ –KRAKÓW
  5. KAROL OBÓJ –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  6. SZYMON ZALESIŃSKI –ZERWA WROCŁAW
  7. MIKOŁAJ FABILKIEWICZ –PRIMAROCA B.-BIAŁA
  8. JAKUB MRÓZ – KALISZ
  9. JAKUB GARBAS –SKARPA BYTOM
  10. PIOTR WASILEWSKI –ZERWA WROCŁAW
  11. OLAF WOŻNIAK –KS KORONA KRAKÓW

DZIEWCZĘTA ; V-VI KLASA

  1. KLAUDIA WOŻNIAK –SKARPA BYTOM
  2. OLA KAŁUCKA –MKS TARNOWIA
  3. MAJA RUDKA –KS KORONA KRAKÓW
  4. NATALIA KAŁUCKA –MKS TARNOWIA
  5. KLAUDIA MICHAŁOWSKA –KW JASTRZĘBIE
  6. DOMINIKA HERMAN –TRANSFORMATOR
  7. WAWRZEŃCZYK WIKTORIA –KW JASTRZĘBIE –ZDRÓJ
  8. OLA KAWA –KW NOWY SĄCZ
  9. MARYSIA URBAN – TRANSFORMATOR
  10. KLAUDIA GRYCZKA –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  11. BEATA PSZENICZNA – MOUNTAIN MONSTERS KONIN
  12. ANIA BĄK –ZERWA WROCŁAW
  13. SANDRA OSIŃSKA –W SKALE BUNKIER, RUDA ŚLĄSKA
  14. SONIA STRZYGOCKA –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  15. MARTYNA STANICZEK –W SKALE BUNKIER, RUDA ŚLĄSKA
  16. KINGA KINDER –W SKALE BUNKIER, RUDA ŚLĄSKA
  17. POLA WOŻNIAK –KS KORONA KRAKÓW
  18. MAŁGORZATA NOWAK –CSC ADVENTURA ACADEMIC
  19. ANGELIKA OLSZEWSKA –W SKALE BUNKIER, RUDA ŚLĄSKA

CHŁOPCY ; V-VI KLASA

  1. KAJETAN KUPŚ –STREFA WSPINANIA KRAKÓW
  2. JAKUB ZIĘTEK –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  3. DOMINIK KŁOPOTEK –KW JASTRZĘBIE
  4. DOMINIK WYPIÓR –SKARPA BYTOM
  5. OLEK CZERKAWSKI-WILK –ZERWA WROCŁAW
  6. MICHAŁ SERAFIŃSKI –KONIN
  7. KONRAD GRUSZKA –MKS TARNOWIA
  8. FILIP KAŁAN –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  9. PIOTR STWOR  – PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  10. MATEUSZ PAPUZIŃSKI –UKA ADAMA WARSZAWA

DZIEWCZĘTA GIMNAZIUM

ANGELA CELUSTA –KW JASTRZĘBIE ZDRÓJ

  1. HANNA ZŁOTEK –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  2. KLAUDIA BAJOREK –TRANSFORMATOR KATOWICE
  3. ZOSIA CZEMARMAZOWICZ –ZERWA WROCŁAW
  4. WIKTORIA DYMIŃSKA –CSC ADVENTURA ACADEMIC
  5. JULIA FRELIK – ROCODROMO TORUŃ
  6. OLA ŻARKOWSKA –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  7. KAROLINA WÓJS –KW NOWY SĄCZ

9.  WERONIKA GARBACIAK –UKS MOUNTAIN MONSTERS KONIN

10. KAROLINA DUNAJ – UKS MOUNTAIN MONSTERS KONIN

11. OLA CHILIŃSKA –W SKALE PAWŁOWICE

12. ADA LEPCZYK – UKS MOUNTAIN MONSTERS KONIN

13. IWANIEC  ZUZANNA  -W SKALE PAWŁOWICE

CHŁOPCY GIMNAZJUM

  1. JOACHIM CECERSKI –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  2. SZYMON PĘCIKIEWICZ –UKS BRZESZCZE
  3. FILIP PAPIERNIK –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  4. JAKUB SUCHARSKI –PRIMA ROCA B.-BIAŁA
  5. ŁUKASZ PAWŁOWSKI – KW JASTRZĘBIE
  6. JAKUB OBRACAJ  – KW JASTRZ ĘBIE
  7. MATEUSZ EMERLE- SALEVA
  8. BARTOSZ PIĄTKOWSKI- KONIN
  9. HUBERT SROKA- KONIN
  10. STĘPCZAK MIKOŁAJ- ZERWA WROCŁAW