Kurs TRAD

Uwaga: nasz Pełen Kurs Skałkowy (6. dniowy przygotowujący do dalszego szkolenia w Tatrach wg prog. PZA) jest kursem który najlepiej przygotowuje do samodzielnego wspinania na drogach wielowyciągowych na własnej asekuracji (TRAD) i polecamy go najbardziej! Kurs TRAD czyli 4 dniowy ma niemal ten sam program co Pełen Kurs Skałkowy (6 dni) a trwa o 2 dni mniej, więc polecamy go tylko i wyłącznie wspinaczom którzy opanowali na bardzo dobrym poziomie wspinanie sportowe! Liczba dni szkolenia może być dostosowana do potrzeb klienta.

PEŁEN KURS SKAŁKOWY (TEŻ TRAD) 6.DNI:  https://wskale.pl/pelen-kurs-skalkowy-6-dni/

Kursy Skałkowe TRAD 4.dniowe #wSkale

(przygotowujące do dalszego szkolenia w Tatrach)

➡️ KURSY STACJONARNE
☀️od każdego poniedziałku do czwartku począwszy od kwietnia  (4 dni – 1600 zł)
☀️od każdego czwartku do niedzieli począwszy od kwietnia  (4 dni – 1600 zł)

☀️długie weekendy
☀️więcej info, dodatkowe terminy -priv tel. 724 556 247

 

➡️ KURSY WEEKENDOWE
☀️ W KAŻDY WEEKEND sob-nd (2x2dni) 1800 zł
☀️więcej info, dodatkowe terminy -priv tel. 724 556 247
  
➡️Możliwość całego szkolenia w Sokolikach lub: 2 dni Jura –2 dni Sokoliki.
☀️Stacjonarnie Sokoliki lub Jura i Sokoliki (4 dni w ciągu) 1700zł
☀️Weekendowo (2x2dni) 1800zł 
– więcej info zadzwoń!
 
❗️❗️Dla zorganizowanych grup (2 osób) istnieje możliwość szkolenia w indywidualnych terminach! Info priv 724556247
  
Poniżej znajdują się podstawowe informacje o kursie skałkowym i kursie TRAD
(PROGRAM IDENTYCZNY A TYLKO 4 DNI) :

 

Poniżej znajdują się podstawowe informacje:
▶️Cel kursu:
Kurs przygotowuje do samodzielnego wspinania w rejonach skałkowych niemających charakteru górskiego. Szkolimy „pod góry”: KŁADZIEMY SZCZEGÓLNY NACISK NA WSPINANIE WIELOWYCIĄGOWE NA WŁASNEJ ASEKURACJI!  Ukończenie i zaliczenie kursu uprawnia do uczestnictwa w kursie taternickim.
▶️Miejsce szkolenia:
Skały Rzędkowickie i okolice (Podlesice, Mirów, Podzamce itp.) Dla naszych klientów darmowe pole namiotowe.
(możliwość całego szkolenia w Sokolikach lub 2 dni Jura – 2 dni Sokoliki więcej info zadzwoń!)
▶️Ilość szkolonych:
Maksymalnie 4 osoby na kursie na jednego instruktora.
▶️ Instruktor zapewnia cały sprzęt (prócz butów wspinaczkowych i magnezji).
▶️Cena:
2000 zł osoba (1600 zł / osoba w przypadku kursu dla zawansowanych 4 dniowego – tradowego )
Aby zarezerwować miejsce na kursie należy wpłacić zadatek w wysokości 500 zł. wskale.pl>kontakt
▶️Ukończenie kursu:
Absolwent otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z programem PZA, podpisane przez instruktora szkolącego.
Warunkiem zaliczenia kursu jest opanowanie wymienionych w programie umiejętności w zakresie techniki asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywanie z dolną asekuracją dróg skalnych o trudnościach co najmniej IV w skali UIAA
▶️KAŻDY UCZESTNIK MUSI POSIADAĆ ODPOWIEDNIE UBEZPIECZENIE NNW NA CZAS TRWANIA KURSU ( w własnym zakresie, koszt takiego ubezpieczenia to około 20-70zł w zależności od sumy na jaką chcecie się ubezpieczyć)
▶️Proszę zabrać ze sobą buty wspinaczkowe (ew. można zakupić w sklepie na miejscu), woreczek na magnezję z magnezją, czołówkę, plecak najlepiej 45l+ i zeszyt na notatki!
📲☎️Aby uzyskać więcej informacji (najlepiej zadzwoń):
tel. 724 556 247, 602749730, 602776238, mail; jacekczechwskale@gmail.com , www.wskale.pl
 

 

❔⁉️ CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA ⁉️

⁉️ Jakie doświadczenie jest wymagane by uczestniczyć w Pełnym Kursie Skałkowym?

-Musisz być doświadczonym wspinaczem sportowym. Najlepiej po kursie SPORT.

⁉️ Czy mogę przyjść na kurs bez partnera?
-Wiadomo że najlepiej przyjść z swoimi znajomymi. Jednak jeśli jesteś sam to nie ma problemu! Zwykle ludzie zgłaszają się sami na nasze szkolenia i znajdują na nich właśnie swoich przyszłych partnerów wspinaczkowych. 🙂 Kursy ruszają w regularnej cenie od minimum dwóch zgłoszonych uczestników.

⁉️ Mam już własny sprzęt, czy mogę go używać na kursie?
-Na czas trwania szkolenia zapewniamy cały sprzęt (prócz butów wspinaczkowych i magnezji – możliwość zakupu na miejscu). Jeżeli jednak posiadasz już swój własny szpej możesz zabrać go ze sobą, zwłaszcza jeżeli posiadasz ulubioną uprząż i kask. Gdy masz już własne ekspresy, liny, taśmy, friendy idt. możesz zabrać również je ze sobą. Jeśli stwierdzimy że dokonałeś dobrego zakupu będziesz mógł w trakcie kursu uczyć się na własnym sprzęcie którego będziesz używał również po szkoleniu. JEŻELI PRZYCHODZISZ NA KURS TRAD RACZEJ MASZ JUŻ CAŁY SZPEJ DO SPORTU 😉 

⁉️Muszę spać na miejscu czy mogę dojeżdżać codziennie na zajęcia?
-Zdecydowanie zalecamy abyś spał w okolicy. Zajęcia na kursie odbywają się często od rana do wieczora. Jeżeli z jakiś powodów musisz wracać po zajęciach do domu pamiętaj by stawiać się punktualnie na zajęciach.

⁉️ Co jeżeli podczas kursu będzie zła pogoda?

-Dzięki naszemu doświadczeniu i dobrej znajomości okolicy jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie nawet podczas deszczu tak aby nasi kursanci wspinali się po suchej skale. Od ponad dwudziestu pięciu lat nie trafiliśmy jeszcze takiego deszczu który by padał tak poziomo by zamokły wszystkie połacie skały a wspinanie nie było możliwe. Dzięki temu że nasza baza szkoleniowa znajduje się w Rzędkowicach gdzie zdecydowaną większość stanowią wapienne turnie o południowej wystawie wystarczy zwykle jedynie 20 minut by skała wyschła po ulewie. Niestety zamszony granit w lasach Sokolików nie ma tych właściwości… 🙂 Ale pamiętaj, im więcej potu na treningu tym mniej krwi w boju! 

⁉️Jak dojechać do Rzędkowic na miejsce szkolenia?
-Jeżeli nie planujesz przyjechać na szkolenie własnym samochodem możemy skontaktować Cię z pozostałymi uczestnikami szkolenia i być może uda Wam się zabrać razem na kurs. Oddalone od naszej bazy w Rzędkowicach o 12km Zawiercie jest dobrze skomunikowane ze światem, z niego kieruj się skromną komunikacją miejską do Rzędkowic lub Włodowic (2km bliżej). Z Zawiercia możesz również wsiąść taksówkę, złapać stopa, przyjechać na rowerze lub przyjść pieszo. 

⁉️Czy w okolicy jest jakieś zaplecze sklepowo-noclegowo-gastronomiczne?
SKLEPY:
-Podstawowy sklep spożywczy ABC – 40 metrów od nas.
-Średnie sklepy Delikatesy x2 – 2km od nas.
-Duży sklep Dino/Biedronka/Lidl – 11km od nas.

RESTAURACJE:
-Restauracja/Pizzeria Hucisko Toskania – 3km od nas (dowożą).
-Juras Burger Kroczyce – 9km od nas (dowożą).
-Wszystkie restauracje w Podlesicach (6km), Kroczycach (9km), Zawierciu (12km), Żarkach (13km) itp.

NOCLEGI:
-Nocleg na naszym polu biwakowym dla kursantów w cenie: prysznic z ciepłą wodą, ubikacja, umywalka, stołówka, parę garnków, patelnia, sztuce, kubki, czajnik elektryczny, lodówka. Nie udostępniamy namiotów, kuchenki ani koszy na śmieci!
-Wszystkie noclegi w okolicy polecamy tak samo 🙂 Ich ceny są adekwatne do warunków jakie w nich panują. Są w okolicy bardzo budżetowe opcje oraz luksusowe hotele.  

⁉️ Co jeżeli będę musiał opuścić jeden dzień zajęć kursu?
– Jeżeli okażę się że nie możesz uczestniczyć w pojedynczych dniach szkolenia, możesz je odrobić w dowolnym wspólnie ustalonym terminie. Jeśli jednak nie możesz uczestniczyć zwłaszcza w pierwszych dniach szkolenia wybierz inny termin lub umów się na indywidualny tok szkoleniowy weekendowo lub w ciągu.   

⁉️Co jeśli nie ukończę szkolenia z pozytywnym wynikiem który dał by mi skierowanie do dalszego szkolenia w Tatrach?
-Poprawki egzaminacyjne na kursach #wSkale są darmowe! Jeżeli podczas sześciu dni szkolenia nie opanujesz wystarczająco dobrze materiału lub Twój poziom wspinania będzie jeszcze za słaby by dostać skierowanie na kurs taternicki, będziesz mógł umówić się z nami na dodatkową wspinaczkę egzaminacyjną podczas której będziesz miał okazję udowodnić że w międzyczasie wystarczająco podniosłeś swój poziom.

⁉️Czy mogę na kurs zapisać dziecko?
-Kurs jest skierowany dla osób powyżej 16go roku życia. Jeżeli Twoje dziecko jest młodsze możemy dla niego zorganizować „Młodzieżowy Kurs Skałkowy” który ma program dostosowany do możliwości grupy. Wiadomo że czasem 12 letnie dzieci wspinają się na bardzo wysokim poziomie i dlatego je również zapraszamy na nasze kursy.

⁉️ Co jeżeli podczas szkolenia stwierdzę że to nie dla mnie?
-Jeżeli w trakcie szkolenia dojdziesz do wniosku że wolał byś jednak spędzić urlop w mniej angażujący mięśnie i umysł sposób powiedz nam o tym! Nie każdy musi wspinać się na własnej asekuracji po drogach wielowyciągowych. Możemy skupić się na rekreacyjnej wspinaczce sportowej lub jedynie wspinaczce na wędkę! Postaramy się również pokazać Ci piękną okolicę Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Mamy tu średniowieczne zamki, łatwo i trudno dostępne jaskinie, piękne jeziora i plaże. Polecimy Ci również parę dobrych restauracji w których nabierzesz apetytu na dalsze przygody.  

⁉️Czy mogę na czas szkolenie zabrać członków rodziny/znajomych/zwierzęta nie uczestniczących w kursie?
-Jak najbardziej możesz zabrać ze sobą bliskich jednak pamiętaj że kurs jest dość intensywny i podczas Waszego wspólnego wyjazdu może się okazać że jedynie jesz śniadanie i kolację ze swoimi ziomkami. Zabieranie ze sobą na szkolenie zwierząt które będą bez opieki podczas zajęć jest niedopuszczalne. Również na naszym polu biwakowym obowiązuje zakaz wprowadzania psów.  

🏔PROGRAM:

▶️Treści zajęć teoretycznych:– Węzły wspinaczkowe 
– Podstawowy sprzęt wspinaczkowy
– Rodzaje i parametry lin wspinaczkowych
– Teoria asekuracji (siła graniczna/uderzeniowa liny, współczynnik odpadnięcia itd.)
– Podstawowe formacje skalne
– Niebezpieczeństwa wspinania
– Formy uprawiania wspinaczki, style wspinania, skale trudności, przewodniki i rejony wspinaczkowe
– Zasady uprawiania wspinaczki w Polsce, system szkolenia
– Normy etyczne obowiązujące w środowisku wspinaczy, zagadnienia ochrony przyrody– Autoratownictwo
– Historia wspinania (opcjonalnie)
 
▶️Treści zajęć praktycznych:
– Wiązanie się liną do uprzęży podwójną ósemką
– Nauka węzłów: kluczki, ósemki, taśmowy, półwyblinka, wyblinka, flagowy, prusik, stoper francuski/taśmowy, bloker, podwójny zderzakowy
– Klarowanie liny: tradycyjne i „na plecak”  – Wspinaczka na wędkę – Wspinaczka z prowadzeniem (tzw. z dołem) na drogach ubezpieczonych
– Przewiązywanie liny przez ring zjazdowy/stanowisko zjazdowe; zdejmowanie ekspresów podczas opuszczania
– Dobór sprzętu do konkretnej drogi oraz poprawne noszenie go na sobie
– Samodzielne zakładanie punktów asekuracyjnych (taśmy, kostki, frendy,  kostki mechaniczne itp.)
– Wykorzystanie przelotów naturalnych
– Prawidłowe rozmieszczanie punktów asekuracyjnych
– Prawidłowe prowadzenie liny
– Budowanie własnych stanowisk do wędki
– Budowanie własnych stanowisk asekuracyjnych dolnych, górnych i pośrednich– Wykorzystanie półwyblinki z karabinkiem HMS do asekuracji
– Obsługa przyrządów przyrządów wielofunkcyjnych typu ATC Guide, Reverso, itp. na górnym stanowisku ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego odblokowywania go pod obciążeniem
– Zakładanie stanowisk zjazdowych
– Przygotowanie liny i sprzętu do zjazdu
– Zjazd w wysokim przyrządzie
– Zjazd ze stanowiskiem pośrednim
– Rozwiązywanie prostych sytuacji awaryjnych podczas zjazdu
– Autoratownictwo: blokowanie przyrządu, wychodzenie po linie (prusikowanie), odblokowywanie Rewerso, zjazd na półwyblince itd.
– Opuszczanie partnera na linie z górnego stanowiska
– Podstawy rozgrzewki przed wspinaniem
– Zapoznanie z różnymi formacjami skalnymi i technikami ich pokonywania (wykorzystanie chwytów i stopni, ustawienia ciała – pozycja frontalna i boczna)
– Zasady bezpieczeństwa podczas bulderingu w skałkach; spotowanie
– Realizacja programu jest zależna od poziomu grupy.
 

 

 

🎥FILM🎥 z 3 dniowego szkolenia uzupełniającego w Sokolikach:
#wspinanie #trad #kursskalkowy #PZA #jacekczech #Sokoliki #wspinaniepl #dron #klin #crack #crackclimbing #wspin #wspinaczka #morskieoko #jurakrakowskoczestochowska

Znajdziesz nas na