III Mistrzostwa Śląska W SKALE, Gierałtowice 2006

KategoriaAktualności
Dodałjczech

6 listopada 2006

III Mistrzostwa Śląska W SKALE, Gierałtowice 2006

28 X w Szkole Podstawowej w Gierałtowicach odbyły się już po raz trzeci Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych we wspinaczce sportowej. Te największe wspinaczkowe zawody w tych kategoriach wiekowych zebrały prawie 90-ciu najlepszych zawodników z całej Polski.

Na rozbudowanej gierałtowickiej ściance w konkurencji na czas i na trudność rywalizowali poza gospodarzami wspinacze z Ornontowic, Katowic, Jaworzna, Jastrzębia Zdrój, Lublina, Strzegomia, Krakowa, Rybnika, Pawłowic, Wrocławia, Brzeszcz i Orzesza. W zaciętej walce, często do łez, młodym wspinaczom dopingowali licznie zgromadzeni kibice, w tym: rodzice, trenerzy, koledzy, Dyrekcja Szkoły i Wójt Gminy Gierałtowice.

W kategorii Szkół Podstawowych bezkonkurencyjny okazał się reprezentant UKS „W SKALE” Gierałtowice Łukasz Lipok, który pokonał rywali w czasówce i na trudność. Podobnego wyczynu dokonała w kategorii Szkół Gimnazjalnych reprezentantka UKS „SKARPA” Lublin Małgorzata Rudzińska i wraz z Łukaszem zdobyła laur Najlepszego Zawodnika Mistrzostw.

Organizatorami i sponsorami imprezy byli: Wójt Gminy Gierałtowice, UKS „W SKALE” przy Szkole Podstawowej w Gierałtowicach, CLIMB ON, HiMOUNTAIN, LANEX, LHOTSE, MILO, UNI-SPORT, MAMMUT. Autorem dróg i szefem zawodów był Jacek Czech – Szkoła Wspinaczkowa „W SKALE”. Sędziami byli: Maciej Kłopotek oraz Sławomir Grzegorzyca.

Tytuły mistrzowskie oraz kolejne miejsca zdobyli:

Szkoły Podstawowe – dziewczęta czasówka:
1. Masicz Oliwia (UKS „Skarpa” Lublin)
2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
3. Szymańska Maria (Brzeszcze)
4. Więcko Angelika (UKS „W SKALE” Gierałtowice)

Szkoły podstawowe – dziewczęta trudność:
1. Szymańska Małgorzata (Brzeszcze)
2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
3. Masicz Oliwia (UKS „SKARPA” Lublin)
4. Zięba Aleksandra (AZS Wrocław)

Szkoły Podstawowe – chłopcy czasówka:
1. Łukasz Lipok UKS W SKALE Gierałtowice
2. Hałasa Rafał UKS SKARPA Lublin
3. Kozłowski Jakub
4. Chojnowski Gustaw Wrocław

Szkoły Podstawowe – chłopcy trudność:
1. Łukasz Lipok (UKS „W SKALE” Gierałtowice)
2. Kaczmarczyk Jan (KW Jastrzębie)
3. Kaczmarczyk Bartosz
4. Hałasa Rafał (UKS „SKARPA” Lublin)

Szkoły Gimnazjalne – dziewczęta czasówka:
1. Rudzińska Małgorzata (UKS „SKARPA” Lublin)
2. Leszczyńska Marta (Rybnik)
3. Wicha Katarzyna (UKS „SKARPA” Lublin)
4. Lilla Anna (KW Jastrzębie)

Szkoły Gimnazjalne – dziewczęta trudność:
1. Rudzińska Małgorzata (UKS „SKARPA” Lublin)
2. Wicha Katarzyna
3. Terlecka Natalia (CW FORTECA Kraków)
4. Lilla Anna (KW Jastrzębie)

Szkoły Gimnazjalne – chłopcy czasówka:
1. Puzon Mateusz (UKS „SKARPA” Lublin)
2. Ferenc Kamil (Kraków)
3. Porwoł Karol (UKS „W SKALE” Gierałtowice)
4. Szymon Jakubowski (Brzeszcze)

Szkoły Gimnazjalne – chłopcy trudność:
1. Dzięcielski Jakub (Wrocław)
2. Czech Jacek (UKS „W SKALE” Gierałtowice)
3.Jakubowski Szymon (Brzeszcze)
4. Puzon Mateusz (UKS „SKARPA” Lublin)

Wszystkim którzy dopomogli w tej wielkiej imprezie w imieniu zawodników i swoim bardzo dziękuję!

Jacek Czech W Skale

Comments

comments